2021 Ramazan Ne Zaman Başlıyor

2021 Ramazan Ne Zaman Başlıyor

admin     30-03-21     Genel, Sohbet     2021 Ramazan Ne Zaman Başlıyor     136 Defa Okundu

2021 Ramazan Ne Zaman Başlıyor

2021 Ramazan Takvimi,2021 Ramazan Başlangıcı,2021 Ramazan Ne Zaman Başlıyor Müslümanların İslam aleminin 11 ayın sultanı mübarek ramazan ayının başlamasına sayılı günler kaldı 12 nisan teravih namazı başlayacak aynı gece sahura kalkarak 13 nisanda ilk orucumuzu tutacağımız.

Müslüman toplumu olarak beklediğimiz oruç ayı hazırlıkları şimdiden hepimizin evinde başlamış durumda,bu yıl her yıldan faklı olacak olan mübarek ayımız pandemi dolayısıyla eskisi gibi yemek davetleri yapılmadan sade bir şekilde geçecek,

Her yıl oruç ayı geldiğinde eski zamanlar çocukluğum aklıma gelir eskiden daha bir güzeldi ve daha heyecanlı daha anlamlıydı yada çocukluğun verdiği bir duyguydu,bu konuda eski bir anımı anlatayım,annem oruç tutardı ve bizde kardeşlerimle sahura kalkmak isterdik oruç tutacağımızdan değilde ramazan pidesi birde tahinli ekmek yemek için kalkmak isterdik hemde fark bir şeydi gece kalkıp yemek yemek tabi şimdiki aklım olsaydı boşu boşuna kalkmaz anneme zahmet vermezdim.

Bazen diyorum keşke her şey çocukluğumdaki gibi güzel saf temiz kalsaydı özlüyorum ramazan aynın heyecanını,telaşını ve bayram yaklaşırken alınan bayram kıyafetlerini,ilk bayram gününü,televizyondaki hacivat karagöz oyunları,nı bayram eğlencelerini,kapı kapı gezerek topladığımız şekerleri mahallenin çocuklarıyla birleşir dolaşırdık ve en çok şeker toplama yarışına girerdik,şimdi bütün bunlar kalmadı denecek kadar azaldı,bayram kutlaması bile neredeyse yok olma derecesinde,şeker toplamaya çıkan çocuk bile göremez hale geldik.

Gönüllerin merhamet dolduğu, en katı yüreklerin bile iman ateşiyle ısındığı, sevgi ve saygının esas olduğu, büyüklerin sabırlı küçüklerin vefakar olduğu bu ay Müslüman alemine bahşedilmiş en güzel hediyelerden biridir. Ramazan ayını ibadet içinde geçirmenizi diler, Ramazan ayının bütün milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim. Mübarek Ramazan ayınız kutlu olsun.

2021 Ramazan Ne Zaman Başlıyor

2021 Ramazan Ne Zaman Başlıyor

 Siteye Giriş İçin Tıkla

 

 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!